<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>Y Archives - BestRide.ro</title>
	<atom:link href="https://www.bestride.ro/pt/y/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link></link>
	<description>Echipament aventura 4x4, SUV, Pick-up, SSV, ATV</description>
	<lastBuildDate>Sun, 20 Sep 2026 21:20:19 +0000</lastBuildDate>
	<language>ro-RO</language>
	<sy:updatePeriod>
	hourly	</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>
	1	</sy:updateFrequency>
	

<image>
	<url>https://www.bestride.ro/wp-content/uploads/2022/11/png.jpg</url>
	<title>Y Archives - BestRide.ro</title>
	<link></link>
	<width>32</width>
	<height>32</height>
</image> 
	<item>
		<title>Anvelope Vara Nexen Nfera-Sport 235/45 R18 98 Y</title>
		<link>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-nexen-nfera-sport-235-45-r18-98-y/</link>
					<comments>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-nexen-nfera-sport-235-45-r18-98-y/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 15 Jun 2022 09:34:27 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">http://x1.bestride.ro/product/anvelope-vara-nexen-nfera-sport-235-45-r18-98-y/</guid>

					<description><![CDATA[<p>Anvelope Vara Nexen Nfera-Sport 235/45 R18 98 YLatime : 235Inaltime : 45Diametru : 18Marca : NexenModel : Nfera-SportTip Autovehicul :</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-nexen-nfera-sport-235-45-r18-98-y/">Anvelope Vara Nexen Nfera-Sport 235/45 R18 98 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Anvelope Vara Nexen Nfera-Sport 235/45 R18 98 Y<br />Latime : 235<br />Inaltime : 45<br />Diametru : 18<br />Marca : Nexen<br />Model : Nfera-Sport<br />Tip Autovehicul : Turism<br />Indice Sarcina : 98<br />Indice Viteza : Y<br />Anotimp : Vara<br />Eficienta Combustibil : C<br />Eficienta Aderenta : A<br />Nivel Zgomot (db) : 71<br />EcoTaxa : 8,33Runflat : Nu<br />Ranforsat : Da<br />Garantie (luni) : 24<br />BestRide va recomanda sa va echipati autovehiculul pentru fiecare sezon, deoarece fiecare anvelopa este conceputa special pentru sezonul inscriptionat. <br />Anvelope de vara special concepute dintr-o formula avansata de cauciuc pentru a face fata cu brio tempraturilor ridicate.<br />Aceste anvelope sunt clasate cu un indice de franare pe ud excelent, notat cu litera A. Indicele de franare se calculeaza la franare de la o viteza de 80 de km/h pana la stop, clasa A fiind cea mai buna clasa. <br />Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu C, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu E, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Eficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa E fiind cu un consum de +0.45 litrii mai mare fata de clasa A.ficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa C fiind cu un consum de +0.28 litrii mai mare fata de clasa A.<br />Anvelope special concepute pentru viteze mari, pentru autovehicule ce circula cu viteze de pana la 300 km/h<br />Aceasta anvelopa face parte din clasa anvelopelor mid range.<br />Pretul este pentru o bucata.</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-nexen-nfera-sport-235-45-r18-98-y/">Anvelope Vara Nexen Nfera-Sport 235/45 R18 98 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-nexen-nfera-sport-235-45-r18-98-y/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Anvelope Vara Nexen Nfera-Primus 235/45 R17 97 Y</title>
		<link>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-nexen-nfera-primus-235-45-r17-97-y/</link>
					<comments>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-nexen-nfera-primus-235-45-r17-97-y/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 15 Jun 2022 09:32:42 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">http://x1.bestride.ro/product/anvelope-vara-nexen-nfera-primus-235-45-r17-97-y/</guid>

					<description><![CDATA[<p>Anvelope Vara Nexen Nfera-Primus 235/45 R17 97 YLatime : 235Inaltime : 45Diametru : 17Marca : NexenModel : Nfera-PrimusTip Autovehicul :</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-nexen-nfera-primus-235-45-r17-97-y/">Anvelope Vara Nexen Nfera-Primus 235/45 R17 97 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Anvelope Vara Nexen Nfera-Primus 235/45 R17 97 Y<br />Latime : 235<br />Inaltime : 45<br />Diametru : 17<br />Marca : Nexen<br />Model : Nfera-Primus<br />Tip Autovehicul : Turism<br />Indice Sarcina : 97<br />Indice Viteza : Y<br />Anotimp : Vara<br />Eficienta Combustibil : C<br />Eficienta Aderenta : A<br />Nivel Zgomot (db) : 69<br />EcoTaxa : 8,33Runflat : Nu<br />Ranforsat : Da<br />Garantie (luni) : 24<br />BestRide va recomanda sa va echipati autovehiculul pentru fiecare sezon, deoarece fiecare anvelopa este conceputa special pentru sezonul inscriptionat. <br />Anvelope de vara special concepute dintr-o formula avansata de cauciuc pentru a face fata cu brio tempraturilor ridicate.<br />Aceste anvelope sunt clasate cu un indice de franare pe ud excelent, notat cu litera A. Indicele de franare se calculeaza la franare de la o viteza de 80 de km/h pana la stop, clasa A fiind cea mai buna clasa. <br />Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu C, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu E, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Eficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa E fiind cu un consum de +0.45 litrii mai mare fata de clasa A.ficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa C fiind cu un consum de +0.28 litrii mai mare fata de clasa A.<br />Anvelope special concepute pentru viteze mari, pentru autovehicule ce circula cu viteze de pana la 300 km/h<br />Aceasta anvelopa face parte din clasa anvelopelor mid range.<br />Pretul este pentru o bucata.</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-nexen-nfera-primus-235-45-r17-97-y/">Anvelope Vara Nexen Nfera-Primus 235/45 R17 97 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-nexen-nfera-primus-235-45-r17-97-y/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Anvelope Vara Kumho PS71 235/55 R19 101 Y</title>
		<link>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-235-55-r19-101-y/</link>
					<comments>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-235-55-r19-101-y/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 15 Jun 2022 09:14:42 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">http://x1.bestride.ro/product/anvelope-vara-kumho-ps71-235-55-r19-101-y/</guid>

					<description><![CDATA[<p>Anvelope Vara Kumho PS71 235/55 R19 101 YLatime : 235Inaltime : 55Diametru : 19Marca : KumhoModel : PS71Tip Autovehicul :</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-235-55-r19-101-y/">Anvelope Vara Kumho PS71 235/55 R19 101 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Anvelope Vara Kumho PS71 235/55 R19 101 Y<br />Latime : 235<br />Inaltime : 55<br />Diametru : 19<br />Marca : Kumho<br />Model : PS71<br />Tip Autovehicul : Turism<br />Indice Sarcina : 101<br />Indice Viteza : Y<br />Anotimp : Vara<br />Eficienta Combustibil : C<br />Eficienta Aderenta : A<br />Nivel Zgomot (db) : 71<br />EcoTaxa : 10,71Runflat : Nu<br />Ranforsat : Nu<br />Garantie (luni) : 24<br />BestRide va recomanda sa va echipati autovehiculul pentru fiecare sezon, deoarece fiecare anvelopa este conceputa special pentru sezonul inscriptionat. <br />Anvelope de vara special concepute dintr-o formula avansata de cauciuc pentru a face fata cu brio tempraturilor ridicate.<br />Aceste anvelope sunt clasate cu un indice de franare pe ud excelent, notat cu litera A. Indicele de franare se calculeaza la franare de la o viteza de 80 de km/h pana la stop, clasa A fiind cea mai buna clasa. <br />Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu C, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu E, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Eficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa E fiind cu un consum de +0.45 litrii mai mare fata de clasa A.ficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa C fiind cu un consum de +0.28 litrii mai mare fata de clasa A.<br />Anvelope special concepute pentru viteze mari, pentru autovehicule ce circula cu viteze de pana la 300 km/h<br />Aceasta anvelopa face parte din clasa anvelopelor mid range.<br />Pretul este pentru o bucata.</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-235-55-r19-101-y/">Anvelope Vara Kumho PS71 235/55 R19 101 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-235-55-r19-101-y/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Anvelope Vara Kumho PS71 255/55 R18 109 Y</title>
		<link>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-255-55-r18-109-y/</link>
					<comments>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-255-55-r18-109-y/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 15 Jun 2022 09:13:31 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">http://x1.bestride.ro/product/anvelope-vara-kumho-ps71-255-55-r18-109-y/</guid>

					<description><![CDATA[<p>Anvelope Vara Kumho PS71 255/55 R18 109 YLatime : 255Inaltime : 55Diametru : 18Marca : KumhoModel : PS71Tip Autovehicul :</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-255-55-r18-109-y/">Anvelope Vara Kumho PS71 255/55 R18 109 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Anvelope Vara Kumho PS71 255/55 R18 109 Y<br />Latime : 255<br />Inaltime : 55<br />Diametru : 18<br />Marca : Kumho<br />Model : PS71<br />Tip Autovehicul : Turism<br />Indice Sarcina : 109<br />Indice Viteza : Y<br />Anotimp : Vara<br />Eficienta Combustibil : C<br />Eficienta Aderenta : A<br />Nivel Zgomot (db) : 72<br />EcoTaxa : 10,71Runflat : Nu<br />Ranforsat : Da<br />Garantie (luni) : 24<br />BestRide va recomanda sa va echipati autovehiculul pentru fiecare sezon, deoarece fiecare anvelopa este conceputa special pentru sezonul inscriptionat. <br />Anvelope de vara special concepute dintr-o formula avansata de cauciuc pentru a face fata cu brio tempraturilor ridicate.<br />Aceste anvelope sunt clasate cu un indice de franare pe ud excelent, notat cu litera A. Indicele de franare se calculeaza la franare de la o viteza de 80 de km/h pana la stop, clasa A fiind cea mai buna clasa. <br />Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu C, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu E, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Eficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa E fiind cu un consum de +0.45 litrii mai mare fata de clasa A.ficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa C fiind cu un consum de +0.28 litrii mai mare fata de clasa A.<br />Anvelope special concepute pentru viteze mari, pentru autovehicule ce circula cu viteze de pana la 300 km/h<br />Aceasta anvelopa face parte din clasa anvelopelor mid range.<br />Pretul este pentru o bucata.</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-255-55-r18-109-y/">Anvelope Vara Kumho PS71 255/55 R18 109 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-255-55-r18-109-y/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Anvelope Vara Kumho PS71 235/45 R17 97 Y</title>
		<link>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-235-45-r17-97-y/</link>
					<comments>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-235-45-r17-97-y/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 15 Jun 2022 09:10:33 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">http://x1.bestride.ro/product/anvelope-vara-kumho-ps71-235-45-r17-97-y/</guid>

					<description><![CDATA[<p>Anvelope Vara Kumho PS71 235/45 R17 97 YLatime : 235Inaltime : 45Diametru : 17Marca : KumhoModel : PS71Tip Autovehicul :</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-235-45-r17-97-y/">Anvelope Vara Kumho PS71 235/45 R17 97 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Anvelope Vara Kumho PS71 235/45 R17 97 Y<br />Latime : 235<br />Inaltime : 45<br />Diametru : 17<br />Marca : Kumho<br />Model : PS71<br />Tip Autovehicul : Turism<br />Indice Sarcina : 97<br />Indice Viteza : Y<br />Anotimp : Vara<br />Eficienta Combustibil : E<br />Eficienta Aderenta : A<br />Nivel Zgomot (db) : 72<br />EcoTaxa : 8,33Runflat : Nu<br />Ranforsat : Da<br />Garantie (luni) : 24<br />BestRide va recomanda sa va echipati autovehiculul pentru fiecare sezon, deoarece fiecare anvelopa este conceputa special pentru sezonul inscriptionat. <br />Anvelope de vara special concepute dintr-o formula avansata de cauciuc pentru a face fata cu brio tempraturilor ridicate.<br />Aceste anvelope sunt clasate cu un indice de franare pe ud excelent, notat cu litera A. Indicele de franare se calculeaza la franare de la o viteza de 80 de km/h pana la stop, clasa A fiind cea mai buna clasa. <br />Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu E, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Eficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa E fiind cu un consum de +0.45 litrii mai mare fata de clasa A.<br />Anvelope special concepute pentru viteze mari, pentru autovehicule ce circula cu viteze de pana la 300 km/h<br />Aceasta anvelopa face parte din clasa anvelopelor mid range.<br />Pretul este pentru o bucata.</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-235-45-r17-97-y/">Anvelope Vara Kumho PS71 235/45 R17 97 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-kumho-ps71-235-45-r17-97-y/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 275/40 R20 106 Y</title>
		<link>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-275-40-r20-106-y/</link>
					<comments>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-275-40-r20-106-y/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 15 Jun 2022 10:36:38 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">http://x1.bestride.ro/product/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-275-40-r20-106-y/</guid>

					<description><![CDATA[<p>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 275/40 R20 106 Y Specificatii Latime : 275Inaltime : 40Diametru : 20Brand : COOPERProfil</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-275-40-r20-106-y/">Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 275/40 R20 106 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 275/40 R20 106 Y</p>
<h2>Specificatii</h2>
<p>Latime : 275<br />Inaltime : 40<br />Diametru : 20<br />Brand : COOPER<br />Profil : ZEON 4XS SPORT<br />Tip autovehicul : Turism<br />Indice Sarcina : 106<br />Indice Viteza : Y<br />Anotimp : Vara<br />Eficienta Combustibil : C<br />Eficienta Aderenta : A<br />Nivel Zgomot (db) : 71<br />Garantie (luni) : 24</p>
<p>BestRide va recomanda sa va echipati autovehiculul pentru fiecare sezon, deoarece fiecare anvelopa este conceputa special pentru sezonul inscriptionat. <br />Anvelope de vara special concepute dintr-o formula avansata de cauciuc pentru a face fata cu brio tempraturilor ridicate.<br />Aceste anvelope sunt clasate cu un indice de franare pe ud excelent, notat cu litera A. Indicele de franare se calculeaza la franare de la o viteza de 80 de km/h pana la stop, clasa A fiind cea mai buna clasa. <br />Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu C, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu E, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Eficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa E fiind cu un consum de +0.45 litrii mai mare fata de clasa A.ficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa C fiind cu un consum de +0.28 litrii mai mare fata de clasa A.<br />Anvelope special concepute pentru viteze mari pentru vehicule care ruleaza la viteze de pana la 300 km / h<br />Aceasta anvelopa face parte din clasa anvelopelor mid range.<br />Pretul este pentru o bucata.</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-275-40-r20-106-y/">Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 275/40 R20 106 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-275-40-r20-106-y/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS 275/40 R20 106 Y</title>
		<link>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-275-40-r20-106-y/</link>
					<comments>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-275-40-r20-106-y/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 15 Jun 2022 10:35:57 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">http://x1.bestride.ro/product/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-275-40-r20-106-y/</guid>

					<description><![CDATA[<p>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS 275/40 R20 106 Y Specificatii Latime : 275Inaltime : 40Diametru : 20Brand : COOPERProfil :</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-275-40-r20-106-y/">Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS 275/40 R20 106 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS 275/40 R20 106 Y</p>
<h2>Specificatii</h2>
<p>Latime : 275<br />Inaltime : 40<br />Diametru : 20<br />Brand : COOPER<br />Profil : ZEON 4XS<br />Tip autovehicul : Turism<br />Indice Sarcina : 106<br />Indice Viteza : Y<br />Anotimp : Vara<br />Eficienta Combustibil : C<br />Eficienta Aderenta : C<br />Nivel Zgomot (db) : 75<br />Garantie (luni) : 24</p>
<p>BestRide va recomanda sa va echipati autovehiculul pentru fiecare sezon, deoarece fiecare anvelopa este conceputa special pentru sezonul inscriptionat. <br />Anvelope de vara special concepute dintr-o formula avansata de cauciuc pentru a face fata cu brio tempraturilor ridicate.<br />Aceste anvelope sunt clasate cu un indice de franare pe bun, notat cu litera C. Indicele de franare se calculeaza la franare de la o viteza de 80 de km/h pana la stop, clasa C avand o diferenta fata de clasa A cu +7 metrii.<br />Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu C, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu E, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Eficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa E fiind cu un consum de +0.45 litrii mai mare fata de clasa A.ficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa C fiind cu un consum de +0.28 litrii mai mare fata de clasa A.<br />Anvelope special concepute pentru viteze mari pentru vehicule care ruleaza la viteze de pana la 300 km / h<br />Aceasta anvelopa face parte din clasa anvelopelor mid range.<br />Pretul este pentru o bucata.</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-275-40-r20-106-y/">Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS 275/40 R20 106 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-275-40-r20-106-y/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 275/45 R19 108 Y</title>
		<link>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-275-45-r19-108-y/</link>
					<comments>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-275-45-r19-108-y/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 15 Jun 2022 10:35:57 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">http://x1.bestride.ro/product/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-275-45-r19-108-y/</guid>

					<description><![CDATA[<p>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 275/45 R19 108 Y Specificatii Latime : 275Inaltime : 45Diametru : 19Brand : COOPERProfil</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-275-45-r19-108-y/">Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 275/45 R19 108 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 275/45 R19 108 Y</p>
<h2>Specificatii</h2>
<p>Latime : 275<br />Inaltime : 45<br />Diametru : 19<br />Brand : COOPER<br />Profil : ZEON 4XS SPORT<br />Tip autovehicul : Turism<br />Indice Sarcina : 108<br />Indice Viteza : Y<br />Anotimp : Vara<br />Eficienta Combustibil : C<br />Eficienta Aderenta : A<br />Nivel Zgomot (db) : 71<br />Garantie (luni) : 24</p>
<p>BestRide va recomanda sa va echipati autovehiculul pentru fiecare sezon, deoarece fiecare anvelopa este conceputa special pentru sezonul inscriptionat. <br />Anvelope de vara special concepute dintr-o formula avansata de cauciuc pentru a face fata cu brio tempraturilor ridicate.<br />Aceste anvelope sunt clasate cu un indice de franare pe ud excelent, notat cu litera A. Indicele de franare se calculeaza la franare de la o viteza de 80 de km/h pana la stop, clasa A fiind cea mai buna clasa. <br />Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu C, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu E, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Eficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa E fiind cu un consum de +0.45 litrii mai mare fata de clasa A.ficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa C fiind cu un consum de +0.28 litrii mai mare fata de clasa A.<br />Anvelope special concepute pentru viteze mari pentru vehicule care ruleaza la viteze de pana la 300 km / h<br />Aceasta anvelopa face parte din clasa anvelopelor mid range.<br />Pretul este pentru o bucata.</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-275-45-r19-108-y/">Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 275/45 R19 108 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-275-45-r19-108-y/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 265/50 R19 110 Y</title>
		<link>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-265-50-r19-110-y/</link>
					<comments>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-265-50-r19-110-y/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 15 Jun 2022 10:35:10 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">http://x1.bestride.ro/product/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-265-50-r19-110-y/</guid>

					<description><![CDATA[<p>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 265/50 R19 110 Y Specificatii Latime : 265Inaltime : 50Diametru : 19Brand : COOPERProfil</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-265-50-r19-110-y/">Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 265/50 R19 110 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 265/50 R19 110 Y</p>
<h2>Specificatii</h2>
<p>Latime : 265<br />Inaltime : 50<br />Diametru : 19<br />Brand : COOPER<br />Profil : ZEON 4XS SPORT<br />Tip autovehicul : Turism<br />Indice Sarcina : 110<br />Indice Viteza : Y<br />Anotimp : Vara<br />Eficienta Combustibil : B<br />Eficienta Aderenta : A<br />Nivel Zgomot (db) : 71<br />Garantie (luni) : 24</p>
<p>BestRide va recomanda sa va echipati autovehiculul pentru fiecare sezon, deoarece fiecare anvelopa este conceputa special pentru sezonul inscriptionat. <br />Anvelope de vara special concepute dintr-o formula avansata de cauciuc pentru a face fata cu brio tempraturilor ridicate.<br />Aceste anvelope sunt clasate cu un indice de franare pe ud excelent, notat cu litera A. Indicele de franare se calculeaza la franare de la o viteza de 80 de km/h pana la stop, clasa A fiind cea mai buna clasa. <br />Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu B, reprezentand o clasa de consum de combustibil foarte buna. Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu E, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Eficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa E fiind cu un consum de +0.45 litrii mai mare fata de clasa A.ficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu C, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu E, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Eficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa E fiind cu un consum de +0.45 litrii mai mare fata de clasa A.ficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa C fiind cu un consum de +0.28 litrii mai mare fata de clasa A.lasa B fiind cu un consum de +0.14 litrii mai mare fata de clasa A.<br />Anvelope special concepute pentru viteze mari pentru vehicule care ruleaza la viteze de pana la 300 km / h<br />Aceasta anvelopa face parte din clasa anvelopelor mid range.<br />Pretul este pentru o bucata.</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-265-50-r19-110-y/">Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 265/50 R19 110 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-265-50-r19-110-y/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
		<item>
		<title>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 265/45 R20 108 Y</title>
		<link>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-265-45-r20-108-y/</link>
					<comments>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-265-45-r20-108-y/#respond</comments>
		
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 15 Jun 2022 10:33:38 +0000</pubDate>
				<guid isPermaLink="false">http://x1.bestride.ro/product/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-265-45-r20-108-y/</guid>

					<description><![CDATA[<p>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 265/45 R20 108 Y Specificatii Latime : 265Inaltime : 45Diametru : 20Brand : COOPERProfil</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-265-45-r20-108-y/">Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 265/45 R20 108 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 265/45 R20 108 Y</p>
<h2>Specificatii</h2>
<p>Latime : 265<br />Inaltime : 45<br />Diametru : 20<br />Brand : COOPER<br />Profil : ZEON 4XS SPORT<br />Tip autovehicul : Turism<br />Indice Sarcina : 108<br />Indice Viteza : Y<br />Anotimp : Vara<br />Eficienta Combustibil : C<br />Eficienta Aderenta : A<br />Nivel Zgomot (db) : 71<br />Garantie (luni) : 24</p>
<p>BestRide va recomanda sa va echipati autovehiculul pentru fiecare sezon, deoarece fiecare anvelopa este conceputa special pentru sezonul inscriptionat. <br />Anvelope de vara special concepute dintr-o formula avansata de cauciuc pentru a face fata cu brio tempraturilor ridicate.<br />Aceste anvelope sunt clasate cu un indice de franare pe ud excelent, notat cu litera A. Indicele de franare se calculeaza la franare de la o viteza de 80 de km/h pana la stop, clasa A fiind cea mai buna clasa. <br />Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu C, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Anvelopa din clasa de eficienta de combustibil notat cu E, reprezentand o clasa de consum de combustibil buna. Eficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa E fiind cu un consum de +0.45 litrii mai mare fata de clasa A.ficienta de combustibil a anvelopelor se calculeaza la 100 de km parcursi de un autovehicul care circula cu o viteza de croaziera. Clasa C fiind cu un consum de +0.28 litrii mai mare fata de clasa A.<br />Anvelope special concepute pentru viteze mari pentru vehicule care ruleaza la viteze de pana la 300 km / h<br />Aceasta anvelopa face parte din clasa anvelopelor mid range.<br />Pretul este pentru o bucata.</p>
<p>The post <a href="https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-265-45-r20-108-y/">Anvelope Vara COOPER ZEON 4XS SPORT 265/45 R20 108 Y</a> appeared first on <a href="https://www.bestride.ro">BestRide.ro</a>.</p>
]]></content:encoded>
					
					<wfw:commentRss>https://www.bestride.ro/p/anvelope-vara-cooper-zeon-4xs-sport-265-45-r20-108-y/feed/</wfw:commentRss>
			<slash:comments>0</slash:comments>
		
		
			</item>
	</channel>
</rss>
